„Minigolf na Mazurach" w Majątku Giże Marczak

Otwarcie pola do gry w minigolfa w Majątku Giże Marczak 14 czerwca 2013 r. godz. 13.00

 O golfie wielu ludzi słyszało, wielu widziało tę grę na przykład w  telewizji. Kojarzy się z wielkim światem, dużymi trawiastymi polami i jak najbardziej z wielkim luksusem. Od kilku dni mamy możliwość przybliżyć się do tego wielkiego świata w jego mniejszej, ale wcale nie gorszej postaci. 14 czerwca br. w Majątku Giże Marczak otwarto pierwsze w naszym regionie pole do minigolfa. Gospodarze: Anna i Lech Marczak postarali się bardzo, by uroczystość była radosna i była świętem dającym początek dobrej zabawie i rozrywce.
Minigolf w przeciwieństwie do swojego większego kuzyna nie jest uprawiany na trawie, a na specjalnie przygotowanych torach zawierających przeszkody: piramidy, labirynty, różnego kształtu wzniesienia itd. Wg zasad torów jest 18, a do pokonania każdego z nich potrzeba maksimum sześciu uderzeń, które wykonujemy za pomocą specjalnych kijów, bardzo podobnych do tych do gry w golfa oraz specjalnych piłek. Jako ciekawostkę mogę podać, że samych rodzajów piłek do minigolfa jest około 500. Są zawodnicy, który podczas zawodów korzystają nawet z 200 rodzajów piłek, bo każdej ścieżce można użyć innego rodzaju piłki.
Na otwarciu pola do minigolfa gościem honorowym był prezes Światowej Federacji Minigolfa dr Gerhard Zimmermann.
Nowo otwarte pole do minigolfa w Giżach jest jednym z czterech pól eternitowym w Polsce posiadających certyfikat Światowej Federacji Minigolfa. Tego można pogratulować Państwu Marczak, że ich wysiłek i zaangażowanie przyniosły taki pozytywny skutek. Oznacza to, że na tym polu można rozgrywać zawody międzynarodowe. W otwarciu wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych z Olecka, Suwałk, Ełku, samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, prezesi klubów sportowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele świata kultury, oraz wielu innych gości, którzy z pewnością staną się lub są miłośnikami minigolfa.
Odczytano też list gen. Mirosława Hermaszewskiego, polskiego kosmonauty, przyjaciela rodziny Marczaków. Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu młodziutkich mażoretek z Suwałk, oraz gry Szkolnej Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olecko kierowanej przez Tomasza  Gawrońskiego.
Pod okiem polskich i litewskich mistrzów można było otrzymać kilka lekcji prawidłowego trzymania kija golfowego i gry. Do samej gry było wielu chętnych. Nawet najwięksi malkontenci, do których zaliczam siebie, chwycili za kije i grali. Zabawa jest na pewno doskonała.
Bawiłem się świetnie np. mając satysfakcję z piłek umieszczonych w dołku za pierwszym razem. To naprawdę wielka radość i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.
Ze swojej strony bardzo polecam tę grę. Nie trzeba do niej mieć ani specjalnych predyspozycji, nie ma ograniczeń wiekowych. Można grać całymi rodzinami, w gronie znajomych. To świetna rozrywka na weekendy i
wolne dni. Warto odwiedzić Majątek Giże Marczak i spróbować, a powroty tam będą częste. Na miejscu przecież można doskonale się zabawić: jest miejsce na grilla, kąpiel słoneczną i w wodzie. Jest cała masa rozrywek dla całej rodziny. Na miejscu można coś zjeść - polecam wyborną kuchnię Majątku. Przede wszystkim jest tam wspaniała rodzinna atmosfera.  Zobacz fotografie

Marek Pacyński


Czas na golfa. Zapraszamy na Mazury.

Współpraca i udział w uroczystości:

•  Prezes Światowej Federacji Minigolfa dr Gerhard Zimmermann
•  Władze miast i powiatów: oleckiego, ełckiego, suwalskiego, gołdapskiego
•  Dyrektorzy szkól i nauczyciele wychowania fizycznego
•  miłośnicy gry w golfa
•  uczniowie lokalnych szkól
•  media

Gra w golfa: usprawnia fizycznie, rodzi twórcze myśli dzięki przestrzeni pola, rozwija kontakty międzyludzkie, uaktywnia dobry nastrój przeciw złym emocjom i stresowi, daje radość w obcowaniu z naturą, tworzy harmonię piękna i zdrowia.

W programie:
- powitanie Gości,
- uroczyste otwarcie pola golfowego
- Impresje Mazurskie (pokaz plenerowy) choreografia - Pani Jadwiga Tylenda. Wystąpią młodzi artyści z Suwalskiego Ośrodka Kultury.
- podpisanie pamiątkowego dokumentu i turniej otwarcia pola „Minigolf na Mazurach",
- piknik,
- zakończenie uroczystości.

Więcej fotografii

Zobacz film Radia 5


Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

MAJĄTEK GIŻE MARCZAK
Laureat ogólnopolskich konkursów ZIELONE LATO i ZŁOTA WIECHA 2001
Giże 41 19-411 Swiętajno k\Olecka
tel. 087 523 04 05, 087 523 0266
GSM 0509 782 015

Powrót do strony głównej

 www.ekoturystyka.com.pl Ostatnia zmiana: 04 stycznia 2022 w@m