Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
w Olecku

25 maja br. Prezydent RP, Lech Kaczyński odwiedził Olecko. Kilka minut po godz. 13.00 śmigłowiec specjalny Bell wylądował na murawie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku. Gospodarz miasta - Burmistrz Olecka Wacław Olszewski wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej powitali Lecha Kaczyńskiego kwiatami. Następnie oficjalna delegacja udała się do Wszechnicy Mazurskiej. Tam czekali na niego rektor Józef Krajewski wraz z małżonką oraz pracownicy uczelni. Po krótkim spotkaniu z Radą Senatu i wpisaniu się do księgi pamiątkowej Lech Kaczyński udał się do auli, gdzie dla kilkudziesięciu studentów oraz zaproszonych gości przeprowadził wykład pt. ”Prawo w człowieku – człowiek w świetle prawa”.

Kilka minut po godz. 14.00 na centralnym placu w mieście Burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Przewodniczący Rady Miejskiej Karol Sobczak oraz radna Rady Miejskiej – Renata Dunaj przywitali Lecha Kaczyńskiego w imieniu społeczności Olecka.Po raz pierwszy w historii naszego miasta gościliśmy urzędującego Prezydenta RP. Należy podkreślić, że olecczanie tłumnie przybyli na spotkanie. W swoim przemówieniu prezydent uwypuklił potrzebę ludzkiej solidarności oraz zapowiedział, że jeśli obowiązki służbowe pozwolą to przyjmie zaproszenie burmistrza i odwiedzi Olecko ponownie w lipcu 2010r. podczas obchodów 450-tej rocznicy założenia Olecka. Kilkadziesiąt osób miało okazję znaleźć się oko w oko z prezydentem, zamienić z nim kilka słów i wymienić się uściskiem rąk. Na zakończenie pobytu w Olecku Prezydent RP wspólnie z Burmistrzem Olecka złożyli kwiaty pod pomnikiem miejskim.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński w Majątku Giże

Certyfikaty

Informacje z prasy na temat wizyty

 

Powrót do strony głównej

 www.ekoturystyka.com.pl Ostatnia zmiana: 18 kwietnia 2010 w@m