24 listopada 2021 r. odszedł od nas Wyjątkowy Człowiek, Katolik, Patriota, Piłsudczyk Śp. Lech Marczak. 

26 listopada 2021 r. z wielkim żalem Rodzina, bliscy i znajomi pożegnali Gospodarza "Majątku Giże Marczak"
W kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej w Świętajnie we mszy uczestniczyli najbliżsi zmarłego, poseł RP Jarosław Zieliński z małżonką, samorządowcy, przedstawiciele władz Związku Piłsudczyków RP, przedstawiciele Policji i Wojska Polskiego z Gołdapi.

Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie Śp. Lechowi Marczakowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - „za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski”. Krzyż wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera i odczytał laudację, podpisaną przez Prezydenta RP.

Wartę honorową przy trumnie zmarłego zaciągnęli członkowie Związku Piłsudczyków RP oraz poczet sztandarowy Komendy Hufca ZHP z Olecka.
Śp. Lech Marczak został pochowany na cmentarzu parafialnym w Świętajnie.

Lech Marczak był członkiem Związku Piłsudczyków RP oraz organizatorem uroczystości patriotycznych. W swoim majątku gościł prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę.

Kochał miejsce, w którym mieszkał razem z Rodziną - "Majątek Giże Marczak".

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze


Fotografie: Józef Kunicki

 

Powrót do strony głównej

 www.ekoturystyka.com.pl Ostatnia zmiana: 04 stycznia 2022 w@m