MAJĄTEK GIŻE MARCZAK

 

 

 

 

Zatrzymaj się. Doświadczaj Bożego Piękna. Żyj w zgodzie z drugim człowiekiem i naturą. Rozgość się w naszej przystani życiowej: to przyjazne miejsce do wypoczynku rekreacji pracy intelektualnej i zdrowego odżywiania.
Takim widzeniem świata dzielimy się z każdym gościem który przekroczy próg naszego domu.
Serdecznie zapraszamy.
      

  MAJĄTEK GIŻE położony jest we wsi Giże gminie Świętajno koło Olecka. Należy do regionu Mazur Garbatych. Najbliższym miastem jest Olecko leżące w odległości 6,4 km.  [dojazd].  Jest to urokliwy teren polodowcowy. Charakteryzuje się licznymi jeziorami i wzniesieniami. W pobliżu jest najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (108,5 m głębokości).
  Najwyższymi wzniesieniami są Szeska Góra na północ Od Olecka Piękna Góra koło Gołdapi i Cisowa Góra w Suwalskim Parku Krajobrazowym..

Nasz MAJĄTEK zajmuje powierzchnię 21,8 ha. Ziemia rolnicza wykorzystywana jest do uprawy zbóż warzyw drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi i posiada atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku. [atest]
Na części gruntów o pow. 1.23 ha znajduje się sad owocowy gaj leszczynowy i chruśniak malinowy. Część obszaru zajmuje las iglasty.

Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się pływać łódką i kajakiem łowić ryby i podziwiać baśniowe szuwary.

Na terenie naszej posiadłości znajdują się dwa nowe przestronne budynki przeznaczone dla gości z przytulnie wyposażonymi pokojami i apartamentem.

Idealnym miejscem na uroczyste spotkania konferencje i czas zimowy jest sala kominkowa.

Nasze budynki zachowują cechy dawnego budownictwa z elementami architektury charakterystycznymi dla tych terenów: dachy z naczółkami kryte oryginalną czerwoną dachówką z początku XX wieku

ozdobne obramowania okien wkomponowane w elewację budynków elementy z cegły klinkierowej. Ocieplane są ekologicznym materiałem na bazie celulozy tzw. Ekofibrem produkowanym w Polsce.
Tego rodzaju ocieplenie ma powszechne zastosowanie w budownictwie skandynawskim. W budynkach tych są zainstalowane piece typu Vigas opalane drewnem.
Na skutek spalanego drewna powstaje holzgas który wytwarza wysoką temperaturę. W czasie grzewczym czuje się przyjemną woń o zapachu dymu drzewnego.

Posiadłość wyposażona jest we własną glebowo-trzcinową ekologiczna oczyszczalnię ścieków o powierzchni poletka ca. 350 m2.

Wielką atrakcją jest sauna położona na brzegu jeziora jest szczególną atrakcją w okresie zimy.

Posesja MAJĄTKU jest ogrodzona. Wjazd na dziedziniec z drogi gminnej przez bramę wjazdową w stylu dworkowym. Są tu godne uwagi murki oporowe wykonane z polnego kamienia łupanego co jest charakterystyczne dla krajobrazu mazurskiego.
 

W obszarze MAJĄTKU znajdują się drogi wewnętrzne alejki ścieżynki którymi można spacerować i radować się pięknem natury. W upalne dni można opalać się na pomoście a w zimne ogrzać się przy kominku w dworku na plaży.
Szczególnie dzieci mają tu przysłowiowy raj. Mogą korzystać z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Jest szkoła wakacyjna z ławkami i tablicą stół do ping ponga, piłkarzyki szachy zewnętrzne siłownia plac do siatkówki i badmintona rowery trójkołowe wehikuł trampolina.

Proponujemy gościom znakomitą kuchnię opartą na potrawach regionalnych. Wiele z nich przygotowywanych jest z produktów ekologicznych o wysokiej wartości biologicznej.

Posiadłość nasza zyskała duże uznanie. Świadczą o tym uzyskane nagrody w konkursach ogólnopolskich: „ZIELONE LATO” i „ZŁOTA WIECHA”- pierwsze miejsca w Polsce – za najlepsze i najładniejsze gospodarstwo ekoturystyczne.

Serdecznie zapraszamy do naszego MAJĄTKU rodziny z dziećmi grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych. Każdy doświadczy tu spokoju ciszy piękna nieskażonej natury życzliwości a także będzie miał możliwość poznania jednej z najpiękniejszych krain Polski jaką są Mazury.

Serdecznie zapraszamy

26 listopada 2021 r. z wielkim żalem Rodzina, bliscy i znajomi pożegnali Gospodarza "Majątku Giże Marczak"

6 czerwca 2021 r. uroczystość poświęcenia sztandaru Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Mazurskiego w Olecku.

24 czerwca 2020 r. Lech Marczak był gościem Doroty Łosiewicz, w programie "Koronawirus. Jak bezpiecznie wypocząć? " telewizji wPOLSCE.pl.

8 maja 2020 r. w programie "Agroturystyka w pandemii" TVP3 Olsztyn

5 czerwca 2018 r. "Agroturyści" Pytanie na śniadanie

3 kwietnia 2015 r. Kandydat na Prezydenta RP dr Andrzej Duda odwiedził powiat olecki

14 czerwca 2013 r. „Otwarcie pola do gry w minigolfa w Majątku Giże Marczak

3 kwietnia 2012 r. Kolejna próba zespołu Janusza Panasewicza biorącego udział  w programie TVP 2 "Bitwa na głosy"

1 kwietnia 2012 r.  Nagrywanie w naszym majątku odcinka programu TVN "Surowi Rodzice"

7 marca 2012 r. Próba zespołu Janusza Panasewicza biorącego udział
 w programie TVP 2 "Bitwa na głosy"

10 kwietnia 2010 r. Uroczystość złożenia hołdu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i Ofiarom katastrofy w Smoleńsku

27 marca 2010 Majątek Giże Marczak laureatem Finału II edycji 2009/2010 Akcji Hotel Przyjazny Rodzinie

27 grudnia 2009 r. Heike Göetz auf Landpartie in Ostpreussen

24 października 2009r. MAJA w OGRODZIE

25 maja 2009r. w naszym Majątku gościliśmy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego

4 lutego 2009 mieliśmy zaszczyt gościć w MAJĄTKU GIŻE MARCZAK pierwszego polskiego kosmonautę generała broni Mirosława Hermaszewskiego.

4 lipca 2008 r. braliśmy udział w programie TVP "Kawa czy herbata"

 

 

 www.ekoturystyka.com.pl Ostatnia zmiana: 16 sierpnia 2023 w@m